Internet System

Zaliczka

Zaliczkę/Zadatek należy przesłać na n/w konto lub adres obiektu
„Górski Pałacyk” Krystyna Kojda, ul. Salamandra 16, 34-511 Kościelisko.
ING O/Zakopane konto nr. 14 1050 1474 1000 0090 7719 0289
SWIFT: INGBPLPW

IBAN: PL

Ptw. przeslac na maila. do 2 dni

(W tytule przelewu proszę o podanie terminu pobytu oraz Imię Nazwisko osoby meldującej się)

 

Anulacja rezerwacji
- Zaliczka zwrotna lub  do wykorzystania w innym dogodnym terminie jeżeli anulacja nastąpiła wcześniej niż 9 dni przed terminem przyjazdu.
- Zadatek do wykorzystania w innym dogodnym terminie jeżeli anulacja nastąpiła wcześniej niż 9 dni przed terminem przyjazdu.
Pensjonat nie zwraca wpłaconych zaliczek/zadatków w przypadku anulacji w terminie krótszym niż 9 dni przed datą przyjazdu .
 
Proszę w uwagach wpisać czy wpłacany jest Zadatek czy Zaliczka 


Zadatek – jest to część płatności za usługę, docelowo ma chronić obie strony transakcji. Określa się go przy podpisywaniu umowy i ma on być zapewnieniem, że transakcja dojdzie do skutku. Zazwyczaj jest to około 10% pełnej kwoty, ale może też być inaczej. Jeśli na przykład klient chce kupić daną usługę i wpłaci zadatek w wysokości 10%, a później zdecyduje się wycofać z transakcji, to ta kwota nie jest mu zwracana. Podobnie jest ze sprzedawcą – jeżeli z jego winy umowa nie wejdzie w życie, to klient otrzymuje dwukrotność wpłaconego przez siebie zadatku. Zadatek jest więc częścią płatności i w normalnych warunkach nie podlega zwrotowi. Wyjątkiem są sytuacje gdy sporządzony zostanie specjalny zapis w umowie, mówiący o warunkach zwrotu.

Zaliczka – jest także częścią opłaty za towar lub usługę, ale w przeciwieństwie do zadatku, może zostać zwrócona przez sprzedającego jak i kupującego . To znaczy, że wpłacając zaliczkę, kupujący jak i sprzedający mogą 9 dni przed przyjazdem bez konsekwencji zerwać umowę.

Dla przykładu jezeli kupujacy znajdzie lepsza oferte to 9 dni przed przyjazdem może wystąpić o zwrot zaliczki bez konsekwencji.
Jednak tak samo sprzedający 9 dni przed przyjazdem gdy znajdzie lepszego kupca na daną usługę może zwrócić zaliczkę bez żadnych konsekwencji. 

  • Główna
  • Atrakcje
  • Galeria
  • Cennik
  • Okolica        Regulamin        Kontakt

© Copyrigh Górski Pałacyk - Wszelkie prawa zastrzeżone